Recenze běžecké obuvi Mizuno Wave Rider 19

Každý běžec či triatlonista potřebuje dobře padnoucí boty, které ho posunují k lepším výkonům, maximálně ho ochrání před úrazy a navíc pěkně vypadají.

Běžecké boty Mizuno Wave Rider 19 jsou mou volbou na tréninky a půlmaratony pro běžecký rok 2016. Jsem věrným příznivcem značky Mizuno a model Wave Rider, tentokrát 19té generace, je mou čtvrtou, po sobě jdoucí, opakovanou volbou.

Ridery vyhovují široké škále běžců, jsou určeny pro běžce s neutrálním  nášlapem, nejsou nízké na nártu ani úzké na špici, čili i při odrazu Vás tyto silniční boty nepříjemně nesvírají.

aktualni

Vlastním Mizuno Wave Rider 14, dva modely 17té generace a teď generaci 19tou. U nejnovějších mě příjemně překvapilo „opravené“ slabé místo předchozích modelů. Zesílená přední krycí měšovina na špici byla střižena ve dvou místech do špičky a v tomto místě po naběhání stovek kilometrů docházelo k protržení síťoviny za ní, u nového modelu jsou již špičky nahrazeny velkými obloučky a k protrhání tedy nebude docházet.

Podrážka se s příchodem novinky moc nezměnila, je téměř totožná, je stále jednoduchá s jemným vzorkem, aby dobře držela na silnici v lehkém trailu v parku na trávě, ale nezapadali do ní kamínky, štěrk a velké množství bláta.

Mešovina svršku je krásně prodyšná, při pohybu nohy vpřed je cítit proud vzduchu, který příjemně chladí nárt a vyfukuje pot nasátý v ponožce a botě. V dešti neběhám, tak ani nevím, zda do boty skrz mešovinu naprší, či nikoliv. Když jsem šlápl do hlubšího, řídkého bláta, voda se do boty skrz mešovinu dostala snadno. Svršek je myslím ze stejného materiálu jako model Rider 18 i 17.

Celkem vlastním 6 párů obuvi Mizuno a musím uznat, že drží výborně pohromadě. Všechny je peru v pračce cca po 150km spolu s ponožkami a drobným textilem a nestalo se, že by se některé rozlepili, nebo někde povolili.

Kromě modelu Wave Mujin, mají všechny, tedy i Mizuno Rider 19 reflexní prvky, zajišťující Vaši viditelnost, což se při běhu po komunikacích a cyklostezkách hodí, zvlášť sluchátkářům, kteří auta a cyklisty neslyší.

Nakonec pár zajímavostí a technických údajů:

  • Hmotnost je o 15g nižší oproti předchozímu modelu Mizuno Wave Rider 18
  • Mizuno Wave Rider 19 pánský – 270g (oficiálně 260g), dámský 230g
  • Drop 12mm (koho bolí achylovka, zkuste vyšší drop)
  • Určení: Neutrální nášlap, objemový trénink, tréninková bota
  • Maloobchodní doporučená cena je 3999Kč
  • Koupit ji můžete například na www.behani.cz