Jak běhat s rychlejším parťákem

Společné běžecké tréninky by měly být především příjemné, často však končí nepříjemnou výměnou názorů na společný výběh, vyvrcholenou neustálým čekáním na toho druhého, nebo nepříjemným doháněním toho rychlejšího. Dobrý úmysl se dokáže rychle proměnit v nepříjemnou situaci a trénink k ničemu.

Důvodem je samozřejmě jiné tempo a očekávání každého z účastníků výběhu. Jak si tedy zaběhat s kámošem nebo partnerem a užít si to?

Rychlejší, myslete na pomalejšího

Jste rychlejší? Při společném výběhu jste to právě vy, kdo musí být ohleduplný ke svému běžeckému parťákovi. Snažte se respektovat jeho rychlost a neběžte krok-dva před ním. Nutí ho to vás dohánět a celý výběh se mu zprotiví. Uvědomte si, že společný výběh je o sdílení radosti z příjemného pohybu a ne hra na honěnou. Zapomeňte na každodenní starosti a otevřete příjemná témata.

Celý trénink nemusíte běžet spolu

Máte každý svůj trénink? Vyběhněte kvůli motivaci společně, rozehřejte se spolu a pak pápá. Abyste neměli tendenci se dohánět, každý by měl mít naplánovanou jinou trasu. Navzájem se tak donutíte zvednou ze židle, ale neovlivňujete si své tréninkové tempo.

aktualni

Trénujte spolu na ovále

Pokud máte zcela rozdílné tempo a přesto chcete čas běžeckého tréninku trávit spolu, zkuste běhat na běžeckém ovále. Budete se často potkávat, psychicky se podporovat, společně se rozehřívat, odpočívat i protahovat. Po cestě domů se kolikrát ani nevyhnete potréninkovému pivu ještě v běžeckých botách😉

Zvolte si společný cíl

Zaregistrujte se na společný závod, ať už jako jednotlivci, nebo jako štafetová dvojice. Nemusíte pak všechny tréninky absolvovat společně a společný cíl vás přesto spojuje. Cílem však nemusí být pouze závod, může jít o shození pár kilogramů či zlepšení časů.